Muzyczna Lista

Zmiany

Głównym tematem kolejnej piosenki, którą chcę się z wami podzielić, są właśnie zmiany. Nastawienie do życia, spojrzenie na świat – po prostu wszystko się zmieniło.

Brzmi to cukierkowo i lekko kiczowato – gdy cię poznałam, nadeszły zmiany. Tak przynajmniej twierdzi Taylor Swift śpiewając w duecie z Edem Sheeranem piosenkę Everything Has Changed. No cóż… Idealne dla zakochanych na Walentynki, które właśnie minęły. zmiany

O artystach

Taylor Swift dała się poznać światu jako piosenkarka w 2006 roku. Zaczynała od piosenek w stylu country i wizerunku grzecznej dziewczyny. W ostatnich latach pokazała pazurki, ścięła swoje charakterystyczne blond loki i nagrała album w stylu popowym zmieniając się w 'niegrzeczną’ dziewczynkę. Zdecydowanie wolałam tą wcześniejszą Taylor. Jak stwierdziła Taylor, nadszedł dla niej czas na zmiany.

Z kolei o Edzie Sheeranie świat muzyczny zaczął mówić dość niedawno, mimo, że artysta tworzy już od 2005 roku. Spokojny muzyk rozkochał miliony fanek w swoim przyjemnym głosie i rudych włosach. Ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, wszystkie nazwane symbolami matematycznymi: +x oraz ÷. Tworzy głównie w stylu popowym, a jego muzyka jest przyjemna, nastrojowa i łatwo wpada w ucho.

O piosence

Duet Everything Has Changed został nagrany w 2012 roku na potrzeby albumu Taylor Swift. Jest to jej czwarta studyjna płyta. Do wykonania duetu Taylor zaprosiła Eda Sheerana. Wyszła im piosenka klimatyczna, romantyczna, ale lekko mdława. Wpada łatwo w ucho, ale po krótkim czasie się nudzi. Jednak przyjemnie się do niej wraca po pewnym czasie. To jest utwór dobry do słuchania raz na miesiąc.

Teledysk dołączony do utworu pokazuje dwoje dzieci, dziewczynkę i chłopca. Są ucharakteryzowani na wokalistów w wersji dużo młodszej. Film przedstawia ich jako zakochaną parę. Dopiero na końcu pojawiają się artyści, w roli rodziców oglądanych w teledysku dzieciaków. Jak dla mnie całość wyszła dość sztucznie, przez co mi się nie podoba, ale na pewno ma wielu zwolenników.

Więcej duetów od Muzycznej Listy:

Duet: piosenkarka i producent

W parze zawsze raźniej

O upadku i podnoszeniu się

Możesz również polubić…