Muzyczna Lista,  Muzyka

Zawsze się znajdzie powód do radości

Zawsze się znajdzie powód do radości. Mimo ciężkich chmur na niebie. Mimo zmęczenia, zimna czy przygnębienia. Jeden mały uśmiech może zdziałać wiele.

Jesień jesienią, pogoda w kratkę da się przeżyć, nie warto popadać w przygnębienie. Jeśli potrzebujesz dawki optymizmu na przeżycie tej jesieni, polecam zajrzeć na Optymistyczny Blog. Albo założyć słuchawki, włączyć głośniki i dać się ponieść radosnej muzyce.

Najbardziej potrzebuję…

Niedawno przeczytałam w mądrej książce, że zwykły uśmiech może nie tylko poprawić samopoczucie, ale także przezwyciężyć stres. Dlatego największe zapotrzebowanie powinno być właśnie na śmiech!

Mówisz? Masz!

Początki bywają różne. Mitch & Mitch teraz są znani głównie z nagrań ze Zbigniewem Wodeckim. Obecnie są big bandem, który ma na swoim koncie siedem albumów. Ale zaczynali jako duet, a ich pierwszy krążek Luv Yer Country to zupełnie inna bajka. Wystarczy posłuchać na przykład I’m 30, I’m Lonely & I’m Horny. Tylko dobrze wsłuchaj się w treść!

Taniec = radość

Nie tylko taniec, każdy rodzaj aktywności fizycznej wyzwala radość. Ale to właśnie taniec jest mi najbliższy. Wiele razy na widok choreografii uśmiechałam się z podziwem. W tym wypadku jednak uśmiech wywołuje sposób podejścia do tematu, jakość wykonania i ogromny dystans do siebie. I niebanalna muzyka, w końcu Grupa MoCarta to nie byle co!

Jesień? Prawie wiosna!

Skoro jesteśmy przy kabaretach, to jeszcze jedna piosenka. Jednego z moich ulubionych kabaretów, niestety już od wielu lat nie istniejącego. Ale internet pamięta wszystko, skecze Kabaretu Potem także da się znaleźć. Szybko ich skecze i piosenki pojawiły się wysoko na liście moich ulubionych. A na czele jest ta pieśń. Znana jako Wiosenna Pieśń RadościGłupia Piosenka lub po prostu Już jest wiosna.

Cóż pozostało?

Mimo szarówki, bólu głowy, zimna i wielu innych powodów do narzekania pozostało jedno. Leciutko unieść kąciki ust w górę i uśmiechnąć się. Do siebie, do kogoś. To przecież nic trudnego! Prawda?

Mam nadzieję, że pomogłam Ci znaleźć powód do uśmiechu. To nie takie trudne, za to poprawia świat wokół Ciebie.

Może znajdziesz coś wywołującego uśmiech w moich poprzednich tekstach?

Muzyczny Alfabet: Początek

Płomienna muzyka. Wiele ognistych twarzy

Gołębi płacz na 2000 gardeł

Obrazek pochodzi ze strony Pixabay.