Muzyczna Lista

W parze zawsze raźniej

W parze zawsze raźniej. Niejeden człowiek się już o tym przekonał. Dlatego na Muzycznej Liście rozpoczyna się kategoria duety. A zacznie Markia i Gooral.

Jest tydzień przed Walentynkami, ale nie sugerujcie się tym. Nie lubię Walentynek. Dlatego nie pojawi się wiele piosenek o miłości, za to będą tylko duety. Czasami trochę naciągane, ale jednak duety. To co, rozpoczynamy! Na początek będzie po polsku. w parze zawsze raźniej

Zaczynam polską piosenką, która pojawiła się na scenie muzycznej w zeszłym roku (2015). Poznałam ją przez radio i bardzo mi się spodobała. I w końcu nadeszła chwila, kiedy mogę się nią z wami podzielić. W piosence nie słychać dwóch osób. Tutaj Marika jest piosenkarką, a towarzyszący jej Gooral – producentem. A jej tytuł to A jeśli to jaw parze zawsze raźniej

O muzykach

Marika, czyli Marta Kosakowska, jest wokalistką, autorką tekstów i dziennikarką muzyczną. Jej muzyka zawiera w sobie elementy dancehallu, reggae, soulu i funku. Przez pewien czas razem z Tomaszem Kammelem prowadziła program rozrywkowy The Voice of Poland. Na swoim koncie ma pięć albumów. Utwór A jeśli to ja pochodzi z najnowszego krążka zatytułowanego Marta Kosakowska, który pojawił się w 2015 roku. Jej charakterystycznym znakiem są długie, złote dredy. Współpracowała także przy projektach Dariusza Malejonka Morowe PannyPanny Wyklęte oraz Panny Wyklęte: Wygnane vol. 1.

Gooral, czyli Mateusz Górny jest producentem lubiącym eksperymentować z muzyką elektroniczna, dubstepem i folkiem. Zadebiutował w 2003 roku remixem Whole Lotta Love Led Zeppelin. Ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Pojawiał się na największych festiwalach muzycznych w Polsce i nie tylko.

O muzyce

Utwór A jeśli to ja opowiada o kłótniach i negatywnych emocjach między ludźmi. O tym, że świat się rozpada i potrzebuje zlepienia. Jest taka jak lubię – daje do myślenia. Jest z pogranicza muzyki elektronicznej z popowymi elementami. Głos Mariki elektryzuje. Całość wyszła ciekawie, bardzo przyjemnie się słucha.

Więcej muzyki od Muzycznej Listy:

Koniec czasu

Bo wreszcie przyszedł maj…

Podróż w czasie

Możesz również polubić…