Inspiracje

Share Week 2020 – moje blogowe TOP 7

Share Week 2020 trwa w najlepsze. Postanowiłam, że dołożę do akcji swoich kilka groszy. Czy to znaczy, że w tym tygodniu będzie niemuzycznie? W żadnym wypadku!

Share Week 2020 to kolejna, dziewiąta już akcja, w której blogerzy polecają blogerów. Pomysłodawcą jest Andrzej Tucholski. Jak to działa? Wybiera się trzy strony, które najbardziej Cię inspirują i sprawiają, że chce Ci się pisać, rozwijać i dzielić swoją pasją. Można wskazać więcej blogerów, ale to TOP 3 wchodzi do rankingu głównego. Ja udział biorę po raz pierwszy, więc nie jestem pewna, co z tego wyjdzie. Jedno jest pewne – zrobię to po swojemu, więc nie zabraknie sporej dawki muzyki!

Mój wybór padł na siedem blogów, które śledzę. Z niektórymi przygoda zaczęła się dość dawno, inne wkradły się do mojej listy czytelniczej niedawno. A 'zwycięzca’ sprawił, że mimo wielu wzlotów i upadków wciąż piszę. Żeby trzymać w napięciu jak najdłużej, najpierw przedstawię wyróżnionych, następnie przejdę do zwycięskiej trójki.

Share Week 2020 – wyróżnienie: Muzyka na Kółkach

Blog Piotrka poznałam niedawno. Zresztą też niedawno pojawił się w blogosferze. Muzyka na Kółkach zawiera mieszankę muzyczno-motywacyjną. Mi daje nieco inne spojrzenie na świat, twórczość i podejście do życia. Szczególnie w cyklu Muzyka Motywacyjna. Dlatego jeśli pomyślę o muzyce, która mi się z Piotrkiem kojarzy, będzie ona dodająca energii do życia. O wzlotach i upadkach, jak Rise and Fall Stinga i Craiga Davida. Dlatego ten utwór wybrałam jako wyróżnienie bloga Muzyka na Kółkach.

Share Week 2020 – wyróżnienie: Hooltaye w Podróży

Opowieści o podróżach w Internecie jest mnóstwo. Dlaczego więc wybrałam Irenę i Marka, czyli Hooltaye w Podróży? Na swoim blogu wyróżniają się ciekawymi pomysłami, pięknymi zdjęciami i niezwykłym darem do opowiadania. Fotografie z ich podróży dosłownie zapierają dech w piersiach. Z takim samym zaangażowaniem opowiadają o miejscach na drugim końcu świata, jak i tych tuż obok. Chociaż w ich wypadku ciężko zlokalizować, gdzie jest 'to obok’.

Pierwszym tekstem, który przeczytałam na ich blogu, była relacja z wyprawy w australijskie Góry Błękitne. Z tego powodu nierozerwalnie kojarzą mi się z tym kontynentem. Dlatego też jako ich 'piosenkę wyróżniającą’ wybrałam Beds Are Burning grupy Midnight Oil. Gdy tylko go słyszę, mam automatyczne skojarzenia z Australią.

Share Week 2020 – wyróżnienie: Lupus Unleashed

Gdy potrzebuję muzycznych inspiracji, poszerzenia horyzontów czy podpatrzenia, jak inni piszą o muzyce, mój wybór zazwyczaj pada na Lupus Unleashed. Wiem, że znajdę tam recenzje płyt niszowych, ale nie tylko. Polecana przez trójkę redaktorów muzyka bardzo dobrze wpasowuje się w mój gust. Do tego ich teksty są dopracowane i przemyślane, przez co czyta się je rewelacyjnie.

Dzięki Lupusowi poznałam Raphaela Weinroth-Browne – utalentowanego wiolonczelistę, który swoją muzyką potrafi wyczarować niezwykłe obrazy. Pojawiają się u niego cięższe brzmienia, ale można też natknąć się na łagodniejsze kawałki. Jak przy From Within. Dlatego niech ten utwór będzie wyróżnieniem Lupus Unleashed.

Share Week 2020 – wyróżnienie: Pozycje Obowiązkowe

Nie spotkałam jeszcze bloga, który opowiada o książkach tak ciekawie jak Pozycje Obowiązkowe. Nie ma tam dużo typowych recenzji książek, za to poruszanych jest wiele tematów okołoliteraturowych. Teksty Izabeli są ciekawe i dopracowane merytorycznie, przez co bardzo dobrze się je czyta. Dlatego też bardzo lubię do niej wracać.

Jaka jest muzyczna reprezentacja Pozycji Obowiązkowych? Bardzo spokojna i łagodna, związana z niezwykłą opowieścią. Jak Starry Starry Night w wykonaniu Lianne La Havas. Ponieważ pięknie opowiada historię Vincenta tak, jak Izabela Witorzeńć pięknie opowiada o książkach.

Share Week 2020 – miejsce 3: Kwantowo

Mówić o nauce ciekawie i mądrze jest sztuką. Dlatego chciałam wyróżnić Kwantowo – blog o nauce, a szczególnie o fizyce i astronomii. Pojawiają się tam treści na poważnie i na wesoło, długie i krótkie, wyjaśniające skomplikowane zjawiska i obalające naukowe mity. Nie tylko dla osób mających do czynienia z fizyką na co dzień, ale też dla laików. Każdy, kto chciałby poznać i zrozumieć nasz dziwny świat znajdzie na Kwantowo coś dla siebie.

Jak muzycznie wyróżnić Kwantowo? Chociaż fizykę w motywach muzycznych nie tak łatwo znaleźć, z astronomią jest już prościej. Dlatego wybrałam Space Oddity Davida Bowie. Jednak w wersji tak kosmicznej, jak tylko się da – w wykonaniu Chrisa Hadfielda, nagranej na ISS. Wersja ta pokazuje piękno świata z innej, niecodziennej perspektywy. Kwantowo robi dokładnie to samo.

Share Week 2020 – miejsce 2: Zapowiedz

Na Zapowiedz trafiłam niedawno, jednak od tego czasu zaglądam regularnie. Autorki raczą swoich czytelników ciekawymi wywiadami oraz niezwykłymi opowieściami o miastach i miejscach. Każdy tekst oprawiony jest w estetyczną szatę graficzną, ze starannie dobranymi zdjęciami. Dziewczyny mnie inspirują, motywują do pisania i pokazują świat z innej perspektywy.

Doskonale pamiętam pierwszy tekst, który przeczytałam na blogu Zapowiedz. Było to zestawienie piosenek o Krakowie. Zestawienie, z którym mnie uprzedziły! Sama nosiłam się z podobnym pomysłem bardzo długo i nie mogłam go stworzyć. Czasami mi brakowało kilku piosenek, innym razem nie mogłam się zdecydować, albo mi się nie chciało. A dziewczyny przyszły i napisały. I zrobiły to perfekcyjnie dając mi tym samym małego pstryczka w nos. Dlatego zawsze już będą dla mnie kojarzyć się z Krakowem i brzmieć jak Bracka Grzegorza Turnaua.

Share Week 2020 – miejsce 1: Warsztat Medialny

Blog, który zasługuje na najwyższe wyróżnienie. O dziennikarstwie od kulis, sekretach ciekawego pisania i przyciągania uwagi czytelnika oraz przygodach dziennikarza lokalnego. Dlaczego jest na najwyższym stopniu podium? Gdyby nie Warsztat Medialny, nie byłoby Muzycznej Listy. To tata pokazał mi, jak tworzyć teksty, jakich zasad przestrzegać. To on zaszczepił we mnie chęć pisania i blogowania. I w końcu to on namawiał mnie, żeby nie zamykać bloga, nawet jeśli długo nic się na nim nie działo.

Muzycznym wyróżnieniem będzie zespół, którego jest dużym fanem. I który bardzo mi się z nim kojarzy – Pink Floyd. Wybrałam utwór High Hopes za niezwykłe, ponadczasowe brzmienie. Można się w nim łatwo zapomnieć, odprężyć, przenieść do innego świata i wrócić przepełnionym chęcią do działania. A po powrocie Warsztat Medialny pomoże wcielić marzenia w życie. Przynajmniej te pisarskie.

Tak wygląda moje pierwsze zestawienie na Share Week. Nie mogło być normalnie, musiało być muzycznie. Ze swojej strony zapraszam na wszystkie wymienione blogi. Podglądając, jak inni realizują swoje pasje, można się bardzo dużo nauczyć! Daj znać w komentarzu, jakie blogi Ciebie inspirują, wymieńmy się naszymi inspiracjami!

Warto zajrzeć

Możesz również polubić…