Muzyczna Lista Muzyka

Raz na 135 lat

Raz na 135 lat, czyli o filharmonii na wesoło. Oczywiście dzięki Grupie MoCarta, głównemu sprawcy tego wpisu.

Ile razy byliście w filharmonii? Raz, dwa czy więcej? A może nie byliście wcale? Jeśli wygrała ta ostatnia opcja, to nie jestem sama. Jeszcze mnie w filharmonii nie było. Za to byłam kilka razy w operze. I było warto. Opera jest wspaniała. Ale dlaczego pytałam – głównym tematem dzisiejszej piosenki będzie właśnie filharmonia. Do odwiedzenia tego miejsca, gdzie króluje muzyka poważna, zachęci Grupa MoCarta. W swoim stylu, czyli wesoło i muzycznie. Tak, jak lubię.

Grupa MoCarta zachęca…

Wyobraź sobie, że nagle nic ci nie wychodzi, wszystko się wali, nic ci się nie chce, albo wszyscy na ciebie krzyczą. Ogólnie mówiąc – nieciekawy scenariusz. Ale Grupa MoCarta ma rozwiązanie niezawodne w takich sytuacjach. Wystarczy wybrać się do filharmonii, siąść wygodnie w fotelu i rozpłynąć się w muzyce. Wtedy można zapomnieć o całym świecie, ochłonąć i przemyśleć wszystko na spokojnie. Eh, gdyby wszystko było takie proste.

Ale póki co mamy wakacje! A na Muzycznej Liście goszczą wesołe piosenki, a tak można nazwać bez wątpienia piosenkę Bilet do filharmonii. Jej melodia pochodzi z piosenki In the mood Glenna Millera. Oprócz tego można usłyszeć fragmenty muzyki klasycznej wkomponowane w piosenkę. Grana przez kwartet smyczkowy, bo jakże mogło by być inaczej? Przecież to Grupa MoCarta!

Pamiętam, że na początku długo nie mogłam znaleźć tej piosenki na YouTubie. W końcu dałam sobie spokój i znalazłam gdzie indziej. Ale denerwowało mnie, że nie mogłam znaleźć w tym serwisie. Nie wiem, czy nie było wtedy tej piosenki, czy jakoś nieporadnie szukałam. Bardziej bym się przychylała do tej drugiej opcji. W końcu na pewnej wycieczce poznałam pewnego chłopaka i tak jakoś wyszło, że zeszliśmy na temat Grupy MoCarta. i w ten sposób dzisiaj ta piosenka jest na Muzycznej Liście. Wiem, ta historia była tak samo fascynująca jak opis grzybobrania. Jednak patrząc teraz na tamten okres: to była bardzo dobra wycieczka. Trójmiasto i okolice, czerwiec i nowe znajomości. Ale się teraz rozmarzyłam…

Zaczęłam sie rozpisywać o niczym, a to najlepszy sygnał, żebyście posłuchali piosenki na dzisiaj. Bilet do filharmonii i Grupa MoCarta.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy zajmujący się popularyzowaniem muzyki klasycznej. Jest kabaretem muzycznym, koncertują na całym świecie i oby tak dalej. W skład Grupy wchodzą: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Podchodzą do muzyki na wesoło, a swoimi utworami potrafią rozbawić publiczność do łez.

Na wesoło także znajdziesz:

Odwiedziny w Cyrku Słońca

Jasna strona życia

Będzie wesoło!

Możesz również polubić…