Muzyczna Lista

Cyrk Słońca zaprasza w odwiedziny

Muzyka wywołująca ciarki, kolorowe stroje i zapierające dech w piersiach akrobacje. Oto,co zapewnia Cyrk Słońca!cirque

Dzisiaj odwiedzimy Cyrk Słońca. Jest to kanadyjska grupa łącząca cyrk i sztukę uliczną. Taki cyrk, gdzie człowiek odgrywa główną rolę. Bez udziału zwierząt. Cyrk, w którym są akrobaci, clowni i gimnastycy. Który tworzy nieziemskie przedstawienia, a każde z inną fabułą. Chciałabym ich kiedyś zobaczyć na żywo.

Póki co jest to niemożliwe. Przynajmniej dla mnie. Ale od czego jest internet? Oczywiście nie ma tam całych spektakli, ale są fragmenty, piosenki lub zapowiedzi. I dzisiaj chcę Wam pokazać jedną z takich właśnie piosenek z videoclipem zawierającym fragmenty spektaklu. Mi zaparł dech w piersiach. To jest niesamowite! Wszystkie te akrobacje, muzyka, wszystko! ciężko mi się to opisuje, brakuje mi trochę słów.

Cyrk Słońca zaprasza

Piosenka, która odgrywa dużą rolę w tym wpisie nosi nazwę Alegria. Jest to także tytuł spektaklu. Może być tłumaczony jako zabawa, radość. I taka jest też ta muzyka. Lekka, wesoła i delikatna. Do tego dochodzi teledysk, w którym tętni życie, czuć magię i jeszcze coś takiego pozaziemskiego. Wszystkie karkołomne akrobacje wydają się być banalne. Dzieje się wiele, wszędzie jest pełno życia, ruchu i energii. A w samym środku ubrana w białą sukienkę piosenkarka. Nancy Arnaud. I w dalszym ciągu nie wiem, jak to opisać. Mi zapiera dech w piersiach, kiedy oglądam te akrobacje i słucham tej muzyki. Jest po prostu nieziemska. Jestem tym spektaklem zauroczona. Nie umiem tego opisać. I wiem, że się powtarzam. Chyba nadszedł najwyższy czas, abyście sami obejrzeli to video, bo ode mnie się już chyba niczego nowego nie dowiecie. Alegria, Nancy Arnaud i Cirque de Soleil (czyli Cyrk Słońca).

Inne teksty 'na wesoło’ na Muzycznej Liście:

Raz na 135 lat

Jasna strona życia

Będzie wesoło!

Możesz również polubić…