Muzyczna Lista

O upadku i podnoszeniu się

O upadku i podnoszeniu się. Wiele razy. O chwilach, kiedy wydaje się, że to już koniec. O trudnych momentach, kiedy po prostu jest za późno na wszystko.

Piosenka – 'motywator’? Nie do końca. Bardziej jest demotywatorem. O podnoszeniu się jest tylko kilka słów. Skupia się bardziej na samym upadku. A jednak jest w niej coś magicznego, co daje kopa do działania. Przynajmniej dla mnie. Może przez opowieść o niepowodzeniach, których człowiek boi się już na samym starcie? Że nie jestem jedyna, która tak się czuje?  O upadku i podnoszeniu się

Raise and Fall to utwór powstały w 2002 roku na potrzeby albumu Craiga Davida Slicker Than Your Average. Jest to drugi album studyjny tego artysty. Łącznie na swoim koncie muzyk ma ich sześć, ostatni wydany w 2010 roku.

Wykonanie

Pomiędzy dwoma piosenkarzami toczy się dialog, zamknięty w piosence. Craig David, brytyjski piosenkarz r’n’b rozmawia ze Stingiem, znanym z zespołu The Police. David głównie opowiada, Sting gdzieniegdzie się wtrąci. Można odnieść wrażenie, że młodszy artysta szuka rady i zrozumienia u bardziej doświadczonego znajomego. Ostatecznie częściowo je znajduje, chociaż na pierwszy rzut oka nie jest ono czytelne. Piosenka brzmi bardzo ciekawie, a wrażenia rozmowy dopełnia teledysk. Zobaczcie sami.

Craig David & Sting – Rise and Fall

Z kolei w wersji studyjnej można usłyszeć inne smaczki. Sprawia wrażenie bardziej akustycznej, można w niej znaleźć inne rozwiązania brzmieniowe niż w wersji z teledyskiem. I właśnie to wersja studyjna podoba mi się najbardziej, zdecydowanie warta posłuchania.

Więcej tekstów od Muzycznej Listy:

Czarna Gwiazda Davida Bowiego

Duet: piosenkarka i producent

W parze zawsze raźniej