Nieco szaleństwa i życie modlitwą

Pierwsza piosenka w zestawieniu, która nie jest balladą. Pierwszy zespół, który gra do dzisiaj. Będzie nieco szaleństwa i życie modlitwą.

Bon Jovi to zespół, który ma w swoim dorobku utwory pełne energii oraz piękne, romantyczne ballady. Kto nie zna It’s my life? Albo You Give Love a Bad Name? Jednak w tym zestawieniu na tapecie pojawi się Livin’ on a Prayer.

Historia pewnej pary

Livin’ on a prayer opowiada historię pewnej pary: Tommy’ego i Giny. Tommy pracował w stoczni, ale związki zaczęły strajkować i stracił pracę. Gina pracuje w knajpie i stara się utrzymać tym swojego partnera. Starają się jakoś wiązać koniec z końcem, chociaż łatwo nie jest. Nieco szaleństwa i życie modlitwą

Nieco szaleństwa i życie modlitwą

Bon Jovi połączył niewesołą opowieść o Tommym i Ginie z dynamiczną, rockową muzyką. W efekcie powstała żywiołowa piosenka, która szybko stała się hitem. W każdej nucie wybrzmiewa radość i szaleństwo. A przesłanie, które z niej płynie, mówi słowami Giny: Musimy się trzymać, gotowi lub nie. Nie ma znaczenia, czy damy sobie radę czy nie. Mamy siebie, a to dużo dla miłości.

I kilka informacji na koniec

Utwór Livin’ on a Prayer pochodzi z trzeciego albumu Bon Jovi, Slippery When Wet. Był on drugim singlem zapowiadającym krążek, zaraz po You Give Love a Bad Name. Powstał w połowie lat 80. i szybko zyskał popularność. Utrzymywał się przez cztery tygodnie na liście Billboard Hot 100. Dzisiaj można go spokojnie zaliczyć do klasyki muzyki rockowej.

Inne utwory z listy Old is good

Wygodne odrętwienie

Moja utopia. Wyobraź sobie świat bez granic…

Piosenka o płaczącej gitarze, czyli czas na The Beatles

Old is good, czyli odkurzamy stare płyty