Niektórych utworów nie tylko warto posłuchać, ale także popatrzeć. Dlatego powstała kategoria Muzyka do Patrzenia, w której pojawią się cudowne utwory w niezwykłej, wizualnej otoczce.

Idealne połączenie? Poruszająca muzyka z cudownym teledyskiem. Taka muzyka do patrzenia. Jednak ciężko wybrać tych kilka najlepszych i zmieścić je w jednym tekście. Szczególnie że teledysk teledyskowi nierówny. Jeden jest w cudownym otoczeniu natury, inny przedstawia wzruszającą, animowaną historię. Nie da się wybrać, który jest lepszy – są z innych kategorii i już!

Na początku dla mnie to też nie było oczywiste! Przekonałam się o tym pisząc pierwszy tekst z kategorii Muzyka do Patrzenia, który znajdziesz tutaj. Chciałam zebrać niesamowite teledyski, ale było ich tak dużo i były tak różne, że nie byłam w stanie zdecydować, który się zmieści, a który już nie. Postanowiłam, że na początku zmierzę się z tematem natury, a kolejne pojawią się z czasem. Na pewno nie zabraknie animacji, filmowych historii czy czarno-białych obrazów. A wszystko to z cudowną, idealnie komponującą się z wideo muzyką.

Jednak jak jesteś ze mną dłużej na pewno zauważyłeś, że pewne gatunki się tu nie pojawiają. Tak będzie też w tej kategorii. Żeby utwór pojawił się w zestawieniu, musi mieć muzykę, która pasuje do mojego gustu. Dlatego raczej nie pojawi się rap, electro czy cukierkowy pop, a już na pewno nie disco polo.