Muzyczna Lista Muzyka

Muzyka z pazurem, czyli zwierzęta w piosenkach

Zwierzęta w piosenkach mogą być metaforą, intrygującym dodatkiem lub po prostu sobą. Muzyka z pazurem to zestawienie utworów z milusińskimi w tytule.

Pięć piosenek różnych artystów, a w każdej pojawia się inne zwierzę. W tym zestawieniu nie zabraknie piór, dziobów, kłów i kopyt. To prawdziwa muzyka z pazurem!

Kundel Bury

Zacznę od żywego kawałka Darii Zawiałow. Kundel Bury to nie tylko piosenka z dzieciństwa o sympatycznym czworonogu. Daria na swojej debiutanckiej płycie A Kysz! zamieściła kilka piosenek o tytułach znanych z innych utworów. Przykładem może być Malinowy Chruśniak czy Kundel Bury. Mimo tych zapożyczeń jej muzyka jest charakterystyczna i oryginalna.

Ptaki

Create to młody zespół, powstały w 2004 roku. Grają muzykę łagodną i delikatną. Bawią się nią i to, co powstaje w ten sposób, jest bardzo przyjemne dla ucha. Przyjemnie brzmiące dźwięki pianina przeplatają się z gitarą, saksofonem, trąbką i perkusją. Do tego dołącza ciepły głos Karoliny Artymowicz. Efekt jest ciekawy, co można usłyszeć w utworze Ptaki.

Pajęcza sieć

Piosenka Katie Meluy Spider’s Web opowiada o cienkiej granicy między właściwym i niewłaściwym. To jeden z najmądrzejszych utworów, jakie słyszałam. Tekst daje do myślenia, a w połączeniu z łagodną muzyką i delikatnym głosem Katie staje się prawdziwym arcydziełem.

Żurawie Origami

Żurawie Origami to piosenka Meli Koteluk zapowiadająca album Migracje z 2014 roku. Jest to żywy kawałek, przyjemny dla ucha. Po ukazaniu się cieszyła się dużą popularnością, zajmując wysokie miejsca na litach przebojów.

Konie

Utwór Horses promował najnowszy album Moniki Brodki ClashesBył pierwszym wydanym singlem, przez co najbardziej zaskakującym. W tym utworze, jak i na całej płycie, Brodka pokazuje się od zupełnie nowej strony, znacznie ciekawszej niż poprzednia. Wystarczy posłuchać np. utworu Granda z albumu o tym samym tytule oraz Horses. Różnicę słychać od razu. Dla mnie ta zmiana to ogromny plus, a Brodka tym albumem dołączyła do grona moich ulubionych muzyków.

Więcej od Muzycznej Listy

Muzyka z rumieńcem, czyli co usłyszysz na EP-ce

Serce w muzyce. Piosenki nie tylko o miłości

7 najciekawszych piosenek z kwiatami w tle

Grafika została stworzona dzięki Pablo by Buffer.

Możesz również polubić…