Mój „Ptasiek” i piosenka Anity Lipnickiej

Mój „Ptasiek” i piosenka Anity Lipnickiej fot. Ania Figura

Kim jest Ptasiek? To osoba, która zmieniła Twoje życie na lepsze. Kim jest Twój?

Pamiętasz osobę, która sprawiła, że Twoje życie stało się lepsze? Może to był ktoś bliski, a może przypadkowy przechodzień. Może było wielu takich ludzi, niektórzy z nich wciąż są przy Tobie. Czasami ich nie dostrzegasz. Czasami zapominasz, ile im zawdzięczasz. Zdarza się, że na ich wspomnienie uśmiechasz się. Na pewno ktoś taki w Twoim życiu jest. W końcu każdy z nas ma swojego Ptaśka.

Pozostanie tajemnicą

Ta piosenka jest i będzie owiana tajemnicą. Kim jest tytułowy Ptasiek? O czym opowiada? A także nasuwają się kolejne pytania, bardziej osobiste. Czy ja mam takiego Ptaśka? Na pewno. Kto nim jest? I czy jest to jedna osoba? Nie, na pewno mam kilka Ptaśków. Są to osoby mi bliskie, które były ze mną od zawsze, które nauczyły mnie radzić sobie w trudnych chwilach i cieszyć się z drobnych rzeczy. Ale także to są osoby przypadkowe, których słowa czy zachowanie wryły mi się w pamięć. Które mnie inspirowały, które podziwiałam i podziwiam. Które znalazły się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Które dały mi nadzieję, kiedy wydawało mi się, że wszystko jest już stracone. One prawdopodobnie nie wiedzą, ile dla mnie zrobiły jednym gestem lub słowem. To dzięki każdemu z tych Ptaśków jestem kim jestem i gdzie jestem. I mogę powtórzyć za Anitą Lipnicką: Za to, co mam w sobie, dziękuję Tobie. Dziękuję Wam. 600_500_galeria_lipnickaporter2d_1

Wyszedł mi tekst bardzo osobisty. Nie planowałam tego, a tym bardziej nie chciałam tego. Muzyka mnie otwiera i wzbudza emocje, często bardzo mocne. Pisząc ten tekst drżą mi ręce. Nie wiem czemu te słowa ze mnie wypływają. Ale może ktoś kiedyś czytając ten tekst uśmiechnie się, a słuchając tej piosenki poczuje się lepiej. Życzę Wam wszystkim, którzy ten tekst czytają, żebyście mieli jak najwięcej takich Ptaśków w swoim życiu.

Ptasiek Anity Lipnickiej to piosenka, która ukazała się w tym roku. Autorka w rozmowie w Trójce (można ją znaleźć tutaj) wspomina, że muzyka powstała wiele lat temu. Jednak słowa przyszły dopiero po latach. I tak powstał Ptasiek. Utwór, który wzrusza, uspokaja i daje radość.