Miłość zabija

W listopadzie na Muzycznej Liście będzie gościł nie byle kto. Przed wami listopad z Queenem. Na początku kilka słów o tym, że miłość zabija.

Listopad będzie w stylu Queen. Bardzo lubię ten zespół, dlatego postanowiłam zrobić zestawienie z 10 najciekawszymi utworami tej grupy. Będzie bardzo subiektywnie. Zacznę od nastrojowej ballady opowiadającej o tym, że miłość zabija.

Miłość zabija?

Zgodzisz się z Freddiem? W balladzie Love Kills śpiewa właśnie o tym. Na jakiej podstawie tak uważa? Miłość nie daje żadnych odszkodowań, nie płaci rachunków, wwierca się w serce, rani już na starcie, zostaje z Tobą na zawsze i nie pozwoli odejść. Miłość nie jest uczciwym układem, nie daje usprawiedliwień, bawi się Twoimi emocjami. Miłość zabija od środka.

Dlaczego Love Kills?

Jest to niezwykła rockowa ballada, która mnie urzekła swoim spokojem i tematem, o jakim opowiada. Głos Freddiego jest tutaj mocny i pewny, przez co jest bardzo przyjemny w odbiorze. Co więcej, piosenka nie należy do najpopularniejszych przebojów Queenu, ale jest znana. Ja sama na początku nie wiedziałam, że należy do repertuaru tej grupy. Momentami potrafi trzymać w lekkim napięciu, raz jest spokojna, by za chwilę nabrać charakteru. Jest zmienna i mocna. Obok Killer Queen należy do moich ulubionych przebojów grupy Queen. Warto posłuchać i poznać, szczególnie jeśli jesteś fanem rockowych ballad.

Więcej od Muzycznej Listy

Dzieci w powstaniu

Wojenna poezja Baczyńskiego w muzyce

Za wolność

Grafika została wykonana dzięki Pablo by Buffer.