Muzyczna Lista

Miłość Erica

Jej imię. I jedno z najbardziej rozpoznawalnych solo gitarowych na świecie. Przyszedł czas na mistrza gitary. Oto miłość Erica.

Kolejna ballada miłosna. Uznana za jedną z najlepszych ballad blues rockowych. Zajęła 27. miejsce na liście 500 najlepszych utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Ma ponad 30 lat, ale wciąż jest znana i lubiana. Chociaż na początku (czyli w latach 70.) nie odniosła prawie żadnego sukcesu. Przeszła cicho, prawie niezauważalnie. Jak to bywa z wielkimi przebojami, ludzie musieli do jej geniuszu dojrzeć.miłość Erica

Piękna historia

Inspirowana historią Lajli i Madżuna. Madżun nazywał się tak naprawdę Qays. Zakochał się w pięknej dziewczynie o imieniu Lajla, przez co stał się szaleńcem i dostał przydomek Madżun, co znaczy szaleniec.Ot, taka klasyczna bliskowschodnia historia miłosna.

A tak naprawdę Layla jest dla…

Piosenka została zadedykowana ówczesnej żonie Georga Harrisona (tego z The Beatels), Pattie Boyd. Była ona skrytą miłością Erica Claptona. Ciekawe, czy Harrison dowiedział się o tym potajemnym uczuciu?

Jest to druga piosenka w kategorii Mam na imię…. Ma na imię Layla, wykonuje ją Eric Clapton. Zachwyca mnie w niej przede wszystkim muzyka. Jest niezwykła, widać kunszt Claptona. Szczególnie w wersji koncertowej, której można posłuchać na końcu wpisu. Jest niezwykła, zmienna, po prostu piękna. Nie wiem, jak ją jeszcze opisać. Wprawia mnie w dobry nastrój za każdym razem. Wystarczy jej posłuchać. Chociaż muzyka już tak ma, że wpływa na emocje. I to jest piękne.

Warto zajrzeć:

Ona, on i Hercowicz

Mam na imię…

Trochę diabelsko

Możesz również polubić…