Artyści Muzyczna Lista Muzyka Taniec

Michael Jackson. Każdego inspiruje inaczej

Jego muzyka, ruchy i postać wciąż pojawia się na nowo w kulturze. Niektórzy twierdzą, że nie umarł, wciąż żyje. Michael Jackson. Każdego inspiruje inaczej.

Idol wielu, zarówno ludzi pamiętających jego początki, jak obecnych nastolatek. Nic dziwnego, że wciąż jest inspiracją dla muzyków, tancerzy i ludzi z ciekawymi pomysłami. Nie tylko twórców popularnego ostatnio hitu Orki z Majorki, przeróbki piosenki You Will Be There. Poznaj najciekawsze inspiracje Michaelem Jacksonem. Michael Jackson. Każdego inspiruje inaczej

Michael Jackson. Każdego inspiruje inaczej

Pomysł na ten tekst zrodził się pewnego popołudnia, kiedy trafiłam na nagranie czterech facetów tańczących Jacksona. The Evolution of Michael Jackson’s Dance to trwający 5 minut zbiór najbardziej znanych utworów i choreografii Michaela, zatańczona perfekcyjnie. Nie odtańczona, zatańczona, pełna emocji, energii i charakteru. W wykonaniu Ricardo Walker’s Crew.

Ewolucja muzyki

Każdy się zmienia, uczy wciąż nowych rzeczy, poznaje, popełnia błędy i tak dalej… Widać to w twórczości każdego, kto w jakiś sposób zostawia po sobie ślad. Nieważne, czy będzie to malarstwo, taniec, pisanie czy muzyka. W poprzednim filmie widać ewolucję tańca Michaela Jacksona, teraz czas na muzykę. Jak zmieniała się na przestrzeni lat? Grupa Pentatonix zestawiła piosenki artysty, od początków w The Jackson 5, do ballad takich jak Heal the World. Zasługuje na uwagę tym bardziej, że zespół przedstawia je a capella.

Dzieci mają głos

Z niezwykłych pomysłów powstają cudowne rzeczy. Maati-Baani to duet hinduskiej piosenkarki i kompozytorki Nirali Kartik oraz producenta muzycznego i kompozytora Kartik Shah. Szukają oni muzyków z różnych kultur i tworzą muzykę łączącą różne zakątki świata. Moją uwagę zwrócił cover jednej z piękniejszych ballad Michaela Jacksona, Heal the World, w wykonaniu dzieci. Grają one na różnych instrumentach, śpiewają i razem tworzą przejmującą muzykę. Słuchając ich, mam ciarki na rękach.

Jackson w powietrzu

O Cirque du Soleil pisałam już kilka razy, jednak nie przestają mnie zaskakiwać. Z inspiracji Michaelem Jacksonem powstał w ich wykonaniu spektakl ONE. Do jego muzyki tańczą, skaczą, robią salta i fruwają. Kilka lat temu w studiu amerykańskiego Tańca z Gwiazdami tak zapowiedzieli spektakl i trasę mu towarzyszącą. Robi wrażenie, prawda?

Nie czarno-biały świat

Ostatnia moja propozycja to choreografia do utworu Black and White w wykonaniu tancerzy z różnych zakątków świata. Choreograf i pomysłodawca tego przedsięwzięcia to duński tancerz, Tobias Ellehammer. Warto obejrzeć, to niesamowite, co powstaje, gdy ludzie zaczynają ze sobą współpracować.

A Ciebie jak inspiruje Michael Jackson?

Więcej od Muzycznej Listy:

Mój przyjaciel Herbie Hancock

Jutro wybiorę się na Księżyc

Opowieść o miłości i nienawiści

Grafika została wykonana dzięki Pablo by Buffer. Źródło zdjęcia: Flickr.

Możesz również polubić…