Taniec

Like a robot

 This girl is like a robot! Można śmiało zakrzyknąć na jej widok. Jej ruchy robią naprawdę ogromnie wrażenie, warto poświęcić chwilę… i się zahipnotyzować!

Osobom znającym się na tańcu nowoczesnym i jego odmianach nie muszę tłumaczyć, czym jest popping. Jednak nie każdy czytelnik jest pasjonatem tańca, więc na początku kilka słów wprowadzenia. Popping to rodzaj tańca, który wyrósł na ulicach. Polega na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Powstał w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w afroamerykańskich dzielnicach Kalifornii. Wygląda niezwykle efektownie. Chociaż zaliczany jest do hip hopu, można go łączyć z różną muzyką. Jako przykład posłuży mi pewna młoda tancerka. like a robot

Poznajcie Dytto

Dytto – tancerka, modelka i vlogerka, autorka wielu popularnych filmów internetowych, a także najbardziej znany na świecie 'robot’. Nieprawdziwy robot oczywiście. Technikę poppingu doprowadziła do perfekcji. Na swoim vlogu na YouTubie umieszcza głównie swoje filmy taneczne. Wybrałam moje cztery ulubione. like a robot

Barbie

Od momentu, gdy po raz pierwszy zobaczyłam Dytto w roli Barbie, zmieniło się moje spojrzenie na tę lalkę. Jakby moja Barbie tak się ruszała, znalazłaby honorowe miejsce na półce i znajdowałaby się tam do dzisiaj.

La La La

Tytuł banalny, wykonanie – znacznie mniej. Tym razem w duecie z Di „Moon” Zhangiem, azjatyckim tancerzem hip hopowym, który jest zaliczany do tak zwanej nowej generacji. Razem z Dytto udowadniają, że do tańca nowoczesnego nie potrzeba dresów, tańczyć można równie dobrze w marynarce czy sukience i szpilkach. Jak mi nie wierzycie, zobaczcie sami.

Carousel

To nie był pierwszy film, na którym zobaczyłam Dytto. Ale zdecydowanie najbardziej zapadł mi w pamięć. Tutaj nie dość, że bawi się tańcem, to jeszcze robi to przed nie byle jaką publicznością. World of Dance zrzesza pasjonatów tańca nowoczesnego, ogromną społeczność, która nie zadowoli się byle czym. Impreza, w skład której wchodzą konkursy, bitwy i trasa po świecie. Zatańczyć z taką lekkością na WoD to nie lada wyczyn, przynajmniej w moich oczach.

Dytto i tWitch

Na koniec krótki filmik, fragment programu The Ellen Show, w którym Dytto była gościem. Miała okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także zatańczyć z tWitchem – tancerzem, który nieźle radzi sobie z freestylem. To nagranie mogłabym oglądać nieskończoną ilość razy, a wciąż nie miałabym dosyć.

Warto zajrzeć:

Kinjaz, czyli w stylu ninja

Mam na imię…

Artysta: Within Temptation

Możesz również polubić…