Ktoś zastąpił Travoltę, czyli Grease w wersji polskiej

Ona – urocza, słodka i lekko naiwna. On – pożądany przez każdą niegrzeczny chłopiec. Połączyła ich wakacyjna przygoda, rozdzieliła codzienna rzeczywistość. A zapamiętana została przede wszystkim finałowa piosenka.

Musical Grease zawiera w sobie wszystko, czego nie lubię w musicalach. Opowieść jest banalna, piosenki wydają się wciśnięte na siłę, a Travolta… coś mnie w tym aktorze odrzuca. Jednak film stał się klasyką, takim must see każdego fana musicali, a część piosenek zna chyba każdy. Chociażby Summer Nights czy finałowe You’re The One That I Want. ktoś zastąpił Travoltę

Ktoś zastąpił Travoltę?

Każda popularna piosenka doczeka się licznych coverów. Lepszych, gorszych, bardziej lub mniej oryginalnych, wykonanych przez znane gwiazdy lub nikomu nie znanych ludzi. Jest ich wiele, w wielu przypadkach jesteśmy w stanie sobie wyobrazić grono potencjalnych wykonawców danego utworu. Na przykład po You’re The One That I Want spodziewam się głównie grona nastoletnich par lepiej lub gorzej naśladujących Olivię Newton-John i Johna Travoltę. Jednak ludzie lubią zaskakiwać i łamać stereotypy. Ponieważ rewelacyjny cover, śmiało mogący konkurować z oryginałem nagrał duet Anna Jantar i Stanisław Soyka.

Idealny duet

Jantar i Soyka zgrali się perfekcyjnie. Jest ta energia, lekkość i zabawa co w oryginale. Co więcej, momentami zbyt piskliwy głos Travolty zastąpił stonowany wokal Soyki. Mój gust zdecydowanie bardziej przychyla się w stronę polskiego wykonania.

Tradycyjnie zapraszam do posłuchania obu wykonań. Na początek w wersji Anny Jantar i Stanisława Soyki.

Oraz, dla porównania, oryginał z filmu Grease w wykonaniu Olivii Newton-John i Johna Travolty.

Może zainteresują cię także inne covery?

Nie o to chodzi, by złowić króliczka

Napisano na murach, czyli dzieci śpiewają Demisa

W nieco starszym stylu