Książka

Jeszcze wszystko będzie możliwe

Jeszcze wszystko będzie możliwe to podtytuł wydanego w marcu wywiadu Wojciecha Bonowicza z Wojciechem Waglewskim. Książka jest pozycją obowiązkową dla każdego fana polskiej muzyki.

Każdy, kto zapisał się w historii muzyki, zaczynał jako nieznany grajek próbujący w jakiś sposób wyróżnić się z tłumu. Nie inaczej było z Wojciechem Waglewskim, liderem i założycielem grupy Voo Voo. Zwierzenia dotyczące kariery wydobył z niego Wojciech Bonowicz i tak powstała książka Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe.

Wagiel to 360 stron zapisu rozmowy dwóch Wojciechów, które były nagrywane przez 11 lat. Jednak czy tyle stron wywiadu nie jest nudne? Czasami ciężko słuchać rozmowy dwóch ludzi, nie mówiąc o jej czytaniu. Więc czy da się przeczytać Wagla i nie zasnąć?

Zaczyna się krwawo

Dlaczego lepiej nie chodzić przed zagraniem koncertu do dentysty? Może Cię spotkać nieprzyjemna niespodzianka. Jak na pierwszym koncercie Voo Voo w Opolu. Ale żeby mieć szansę nie popełnienia tego błędu trzeba przejść bardzo długą drogę. Pierwszy lepszy zespół z ulicy nie jest zapraszany na duże festiwale muzyczne.

Czego jeszcze się dowiesz?

Dlaczego muzycy Osjana rozpoczynali koncert krzykiem? Dlaczego Wojciech Waglewski nie lubił śpiewać? Skąd się wzięło Łobi JabiWagiel to zapis niezwykle zaskakujących rozmów, często na nieoczywiste tematy. Opowiadają nie tylko o muzyce, znaleźć można w nich historie rodzinne, inspiracje i przygody. Przede wszystkim poznasz człowieka z pasją, który nie chełpi się swoimi sukcesami. W końcu jeszcze wszystko będzie możliwe.

Coś jeszcze?

Jakiś czas po przeczytaniu Wagla natrafiłam w internecie na inny wywiad z muzykiem. Gdzie on był i z kim, już nie pamiętam. Po przeczytaniu kilku zdań zaczęłam się zastanawiać, dlaczego dziennikarz jest tak mało dociekliwy. W połowie miałam wrażenie, że nie słucha w ogóle tego, co muzyk do niego mówi. Po 3/4 się poddałam. Dlatego jeśli chcesz w spokoju czytać wywiady znalezione gdzieś w sieci, nie czuć niedosytu z powodu zbyt małej dociekliwości osoby przeprowadzającej rozmowę, lepiej nie sięgaj po Wagla. Każdy kolejny wywiad będziesz porównywać do tego przeprowadzonego przez Wojciecha Bonowicza z Wojciechem Waglewskim.

A jeśli nie masz nic przeciwko, to oto kilka podstawowych informacji:

Pełny tytuł: Wagiel. Jeszcze Wszystko Będzie Możliwe

Autor: Wojciech Bonowicz rozmawiający z Wojciechem Waglewskim

Wydawnictwo: ZNAK

Cena: 30-40 zł. E-book będzie tańszy. W bibliotece znajdziesz za darmo. O ile masz w zasięgu dobrze wyposażoną bibliotekę.

Warto przeczytać:

Muzyka bez granic, czyli dźwięki z różnych stron świata

Mój przyjaciel Herbie Hancock

Muzyka lekarstwem na wszystko

Możesz również polubić…