Muzyczna Lista

Jej na imię Roxanne

Jaką historię opowie kolejna piosenka? Będzie o dziewczynie i o chłopaku i o jego miłości do niej. Ona jak to ona, miała na imię Roxanne.

Była to dziewczyna lekkich obyczajów. Zarabiała sobą na życie. W końcu stało się da niej obojętne, czy to, co robi jest dobre lub złe. Do czasu. W pewnym momencie na jej drodze pojawił się pewien mężczyzna. Zakochał się w niej. Można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Ale bolało go, że ona siebie sprzedaje komu popadnie. Zakochany chłopak próbuje przekonać Roxanne, żeby zaczęła zajmować się czymś innym. Posłuchała? Za chwilę się okaże.

O Roxanne opowiada…

Piosenka, o której mówię to oczywiście Roxanne brytyjskiego zespołu The Police. Stała się pierwszym przebojem tej grupy. Wydana w 1978 roku po raz pierwszy, popularność zyskała dopiero rok później przy ponownym wydaniu. Jednak warto było poczekać na sukces. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej znanych przebojów grupy Stinga, który doczekał się wielu coverów i nowych aranżacji. Dla przykładu, w 2001 roku piosenka została prze-aranżowana i wykorzystana w musicalu Moulin Rouge! (Wersja ta też pojawi się na blogu w dość bliskiej przyszłości).

Myślę, że jest niewiele osób, które nie znają Roxanne. Jeśli jednak by się tak zdarzyło, pora szybko nadrobić zaległości. A dla tych, co znają jest okazja do ponownego posłuchania i przypomnienia sobie tego utworu.

Warto zajrzeć:

Studnia i miłość nie do końca romantyczna

Trochę diabelsko

Kropla klasyki

Grafika została wykonana dzięki Pablo by Buffer.

Możesz również polubić…