Muzyczna Lista Muzyka

Ed Sheeran w wersji reggae

Wyobraź sobie słoneczną wyspę pełną muzyki. Kolebkę reggae. Tak, właśnie dotarliśmy na Jamajkę. A tam Ed Sheeran w wersji reggae.

Ruszamy dalej. Nie zatrzymujemy się na długo w jednym miejscu. Przed nami długa droga, dopiero jesteśmy w połowie.

Nasz kolejny przystanek to słoneczna Jamajka. Wyspa na Morzu Karaibskim, słynąca z najEd Sheeran w wersji reggaeszybszych biegaczy i muzyki reggae. Wyspa, na której zawsze świeci słońce. Mi osobiście kojarzy się z radością. Z miejscem, które chciałabym kiedyś odwiedzić.

W stolicy Jamajki, Kingston, urodził się muzyk. Zapewne niejeden. Ale chodzi mi o tego, który nazwał się Conkarah. Nazwał się, bo jego prawdziwe imię i nazwisko to Nicholas Murray. Conkarah gra na gitarze, a w jego repertuarze dominują rytmy reggae. Pojawiają się także covery różnych artystów, między innymi Adele, Rihanna Bruno Mars. Oczywiście są one w stylu reggae.

Słoneczna wyspa

Jeden z takich coverów zabrał nas na Jamajkę. Ta piosenka pojawiła się już na Muzycznej Liście. Znajdowała się w kategorii tanecznej. Liryczna, spokojna i delikatna. Tak można ją określić kilkoma słowami. Ale jak brzmi po lekkim przerobieniu? Na pewno inaczej. Stała się trochę żywsza, bardziej rytmiczna niż oryginał. Reggae jest muzyką radości, przez co od Thinking Out Loud można wyczuć taką radość. Jest bardziej rozluźniająca i uspokajająca. Dobra do odpoczynku.

Jednak Thinking Out Loud w wersji reggae to nie same plusy. Rzadko się zdarza, żeby cover był lepszy od oryginału lub był bez wad. Oczywiście takie rzeczy się zdarzają (tutaj można posłuchać dowodu). Jednak nie tym razem. W tej wersji denerwują mnie wstawki w stylu Oooo, reggae music… dodane przez Conkaraha. Jakby nikt nie umiał rozpoznać, że to, co śpiewa, to reggae. Da mnie to największy minus tej wersji. Oczywiście można znaleźć także kilka innych. Ale nie lubię bardzo krytykować muzyki. W końcu ktoś się nad nią napocił, ponadto uwielbiam muzykę. A ten blog nie powstał, aby krytykować (chociaż zdarza mi się to), ale żeby dzielić się muzyką. Muzyką, która powinna łączyć, nie dzielić. Bez względu na gusta muzyczne. Dlatego najwyższy czas, abym zamilkła, a wy posłuchali. Thinking Out Loud w wersji reggae. Śpiewa Conkarah.

Jak dotarliśmy na Jamajkę?

> Wyszliśmy z domu

> Dotarliśmy do Mali

> Zdobyliśmy Kilimandżaro

> Następnie znaleźliśmy się w Izraelu

> Skoczyliśmy do Australii

> I dotarliśmy na zbocza Ałtaju

Obrazek nagłówkowy został stworzony dzięki Pablo by Buffer.

Możesz również polubić…