Muzyczna Lista

Duet polsko-holenderski

Na zakończenie wpisów z duetami w roli głównej mam dla was mocniejsze uderzenie. Oto duet polsko-holenderski.

Tak, to się właśnie dzieje. Ostatnia piosenka w kategorii duety. Podobały się wam piosenki? Macie swoją ulubioną? Jeśli tak, to zapraszam do wybrania JEDNEJ, ulubionej piosenki i oddania na nią głosu. Głosowanie potrwa do 19.03.2016. duet polsko-holenderski

Słów kilka o utworze duet polsko-holenderski

Przechodząc do piosenki, mam dla was Whole World is Watching w wykonaniu Piotra Roguckiego i Within Temptation. Są dwie wersje tego utworu: jedna z Dave’em Pirnerem, druga z Piotrem. I właśnie na tej drugiej się skupię dzisiaj.

Kawałek ten został wydany dwa lata temu i cieszył się dość dużą popularnością. Był na szczycie list przebojów radia RMF FM i Eska Rock. W Trójce zajął ósme miejsce. duet polsko-holenderski

Kim są wykonawcy?

Within Temptation jest holenderskim zespołem tworzącym głównie w gatunkach rock i metal symfoniczny. Założony został w 1996 roku. W jego skład wchodzi sześciu muzyków, a główną wokalistką jest Sharon del Adel. Mają na swoim koncie sześć płyt studyjnych, trzy koncertowe i pięć minialbumów. Z kolei Piotr Rogucki jest polskim piosenkarzem, członkiem zespołu Coma, a także aktorem. Związany z muzyką rockową, a także poezją śpiewaną.

Wybrałam tą piosenkę na Listę, ponieważ…

Rozwija się powoli. Ma pazur. Poza tym łączy mnie z nią pewien sentyment. To dzięki niej poznałam zespół Within Temptation, który stał się jednym z moich ulubionych. Co z tego wynika? To, że jeszcze nie raz się pojawi na blogu. Whole World is Watching ma w sobie coś, co mnie przyciąga. Na początku ciężko mi było uwierzyć, że ma coś wspólnego z metalem. Przecież metal, jaki znałam do tej pory, to była muzyka, jakiej ciężko mi było słuchać, z hałasem, łomotem i nie wiadomo czym jeszcze. Po prostu uważałam, że ja i muzyka metalowa to dwie kwestie nie do połączenia. Aż tu nagle niespodzianka. Nawet mojej siostrze się spodobała, co mnie bardzo zaskoczyło. Ona nie lubi muzyki rockowej, bo jest dla niej za ostra, nie wspominając o jakimkolwiek metalu. A tu taka niespodzianka. Jaki z tego wniosek wynika? Ta piosenka ma w sobie coś magicznego. Jest po prostu piękna. Jak nie wierzycie, to przekonajcie się sami.

Podobne klimaty od Muzycznej Listy:

Artysta: Within Temptation

Burza emocji

Tarja i jej niewinna piosenka

Możesz również polubić…