Artyści

Czysta radość

Jest to artystka, od której bije czysta radość. Uśmiech nie schodzi jej z twarzy, a jej muzyka trafia do ludzi w całej Europie.

Isabelle Geffroy, szerzej znana jako Zaz, jest francuską piosenkarką. Tworzy głównie w gatunkach jazz i soul, ale nie tylko. ciężko ją sklasyfikować do konkretnych stylów. Wykonuje piękne ballady i energiczne piosenki. Do tej pory wydała trzy albumy studyjne (każdy nagrodzony w Polsce i Francji) i dwa koncertowe. Oprócz swoich piosenek (m.in. Je Veux, On Ira lub Si jamais j’oublie) wykonuje covery francuskich artystów, z czego najwięcej Edith Piaf. czysta radość

Zaz poznałam kilka lat temu przez Trójkę. Tam dość często słychać jej piosenki. Spodobały mi się. Zawsze, kiedy ich słucham, humor mi się poprawia. Od tej artystki bije taka energia, że ciężko się nie uśmiechnąć. Patrząc na nią widać, że robi to, co lubi, robi to po swojemu i sprawia jej to ogromną radość. A to najbardziej cenię w muzykach. Muzyka musi wypływać z serca, a nie z pieniędzy. Tylko wtedy jest fascynująca i ma w sobie magię. czysta radość

Zaz należy do moich ulubionych artystów.Wybrałam pięć utworów, które warto poznać.

Si jamais j’oublie – Jeśli kiedyś zapomnę

Najnowsza piosenka Zaz. Była nawet na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. Jest bardzo energiczna, żywiołowa. Teledysk jeszcze pogłębia to wrażenie. Widać na nim artystkę szalejącą na koncertach, za kulisami i w chwilach spokojniejszych. Zawsze uśmiechnięta. Si jamais j’oublie dodaje mnóstwa energii, tylko posłuchajcie.

La Lessive – Oczyszczenie

W tej piosence zakochałam się od pierwszego wysłuchania. Znacznie spokojniejsza niż Si jamais j’oublie. Mimo tego słuchanie jej sprawia mi radość. Często jej słucham w drodze do szkoły. Dodaje mi energii do drogi i sprawia, że droga jest krótsza i łatwiejsza. Tematem La Lessive są góry i pokonywanie własnych słabości. Mobilizuje do działania.

On Ira – Pojedziemy

Kolejna energiczna piosenka. Ciężko powiedzieć dokładnie, o czym jest. U mnie zdecydowanie powoduje uśmiech i sprawia, że chce mi się tańczyć. Nie wiem, ile osób będzie miało podobne odczucia. Dla mnie – rewelacyjna.

Belle – Piękna

Piosenka dużo spokojniejsza od poprzednich. Pochodzi z filmu Bella i Sebastian. Na mnie działa uspokajająco. Po prostu belle.

Paris Sera Toujours Paris – Paryż będzie zawsze Paryżem

Piosenka poświęcona stolicy Francji. Pochodzi z płyty Paris w całości poświęconej temu miastu. Skoczna, wesoła, energiczna. Aż chce się jechać do Paryża!

Warto zajrzeć:

Z dwóch języków

W Starej Winiarni

Jeśli serce masz, to nie bój się

Możesz również polubić…