Muzyka

Bierna strona muzyki

Każdego, kto uczy się angielskiego to spotka. Bywa to, a właściwie ona, prawdziwą zmorą, dramatem. Jednak czas zmierzyć się z tym! Oto bierna strona muzyki.

No tak, tylko jak to zrobić? Tylu już poległo, więc jakie mamy szanse? Marne? Nie do końca. Pokonajmy stronę biernej za pomocą muzyki! bierna strona muzyki

Piosenki w języku angielskim otaczają nas na każdym kroku. Wykorzystaj to. Znajdź utwory, które znasz i lubisz. Odkryj ich tajemnice. Wtedy nic Cię nie pokona! Brzmi strasznie? To tylko pozory.

Jak pokonać stronę bierną?

  1. Sprawdź, w czym tkwi problem i jak się to je. Czyli przypomnij sobie, co to była strona bierna. Możesz to zrobić tutaj.
  2. Przeszukaj swoje playlisty. Popatrz na teksty piosenek, które się na nich znajdują. Czy w którymś znajduje się schemat strony biernej?
  3. Znalazłeś pasujący utwór? Znakomicie! Dzięki temu zapamiętasz schemat strony biernej i będziesz w stanie przypomnieć go sobie w dowolnej chwili!

Ja poszukałam i znalazłam. Mam dwa kawałki, które mogą ułatwić Ci zadanie. Gotowy?

No to zaczynamy!

Na początek coś łatwego i oczywistego. Tego wyrażenia używamy nawet nie zdając sobie sprawy, że jest to strona bierna. O czym mówię? O wyrażeniu I was born..., czyli urodziłam/em się. A żeby być dokładną to zostałam urodzona. W końcu strona bierna… A teraz skojarzenie z muzyką: Queen: I was born to love you. Tutaj strona bierna znalazła się nawet w tytule! Jest szał i moc! To teraz zostało tylko jedno: czas posłuchać i sobie utrwalić wyrażenie. bierna strona muzyki

Tak wiem, pewnie monotonia jeśli chodzi o ten zespół Was nudzi. Trudno, przeżyjecie. Ale na razie opuśćmy queenowskie klimaty. Czas na coś spokojniejszego. W kolejnej piosence strony biernej nie ma dużo. Ale jest. Tym razem będzie to End of Our Days grupy Archive. Dla lepszego utrwalenia można posłuchać kilka razy. Warto, bo piosenka świetna. Znajduje się w niej takie zdanie Love never hides when it wants to be found, czyli „Miłość nigdy się nie ukrywa, kiedy chce zostać znaleziona”. W tej drugiej jego części, czyli tej po 'when’ ukrywa się nasza strona bierna.  Zdanie powtarza się kilka razy. Dla ułatwienia zamieszczam wersję z tekstem.

Więcej od Muzycznej Listy:

Naucz mnie tańczyć!

Burza emocji

Rockowe Tango

Grafika została stworzona dzięki Pablo by Buffer.

Możesz również polubić…