Artyści

Artysta: Within Temptation

Wśród wpisów poświęconych artystom był już Alex Boye’ i muzyka stylizowana na afrykańską, a także pełna energii ZAZ. Dzisiaj czas na zespół Within Temptation.

Within Temptation to holenderski zespół tworzący głównie w stylach: rockowym i w metalu symfonicznym. W tym roku (2016) obchodzi dwudziestolecie istnienia na scenie muzycznej. Mają na koncie sześć albumów studyjnych, trzy koncertowe i pięć minialbumów. A ja nie mogę doczekać się kolejnego.

Dlaczego zasługuje na uwagę?

Powód jest jeden i oczywisty: przez muzykę. Ich utwory wzruszają, wzbudzają emocje, a także je rozładowują. Są dynamiczne, jak również nastrojowe. Potrafią zaczynać się delikatnie, by uderzyć ostrzejszymi, rockowymi dźwiękami. Do tego ich wokalistką jest Sharon del Adel – kobieta obdarzona cudownym mezzosopranem, który potrafi umiejętnie wykorzystać. Jest jak muzyka, którą śpiewa – potrafi być łagodna, ale bywa ostra, gdy piosenka tego wymaga.

Wybrałam pięć piosenek Within Temptation, które warto znać lub chociaż raz usłyszeć. Wybór był dość trudny, najchętniej bym zaprezentowała większość dyskografii. Ale w końcu mi się jakoś udało. Oto wybrana piątka:

Utopia

Klimatyczna ballada z albumu An Acoustic Night at the Theatre. Zaśpiewana w duecie z Chrisem Jonesem. Może się spodobać także osobom nietolerującym ostrych, rockowych i metalowych brzmień.

The Howling

Dla mnie ten utwór będzie zawsze owiany pewną tajemnicą. Niby łagodny, ale po chwili staje się mroczny i energiczny. Jest dość zdradliwy, przez co jeszcze bardziej intrygujący.

What Have You Done

Duet z Keithem Caputo. Utwór – kłótnia. Efekt – niesamowity. Jednak nie spodoba się fanom muzyki spokojnej, lekkiej i przyjemnej. Goszczą tutaj zdecydowanie mocniejsze, rockowe brzmienia.

Stand my Ground

Ulga po poprzedniej piosence? Być może. Within Temptation pokazuje, że potrafi również stworzyć muzykę łagodną, ale wciąż intrygującą.

Sinead

Sinead łatwo wpada w ucho. Jest dość rytmiczna, przez co szybko może się znudzić. Ale dla osób nieobytych z ostrzejszą muzyką będzie jak znalazł.

Warto zajrzeć:

Burza emocji

Duet polsko – holenderski

Pogdybajmy!

Możesz również polubić…