Muzyczna Lista

Cover nie do poznania

To, co zrobiła Yael Naim jest niesamowite. Wykonała cover nie do poznania i z płytkiej piosenki Britney Spears stworzyła arcydzieło.

Znasz to uczucie, gdy włączasz radio w nadziei, że posłuchasz ciekawej muzyki, a tak kicz? Zdarza się, ale na szczęście mamy Internet. W nim można znaleźć prawdziwe perełki. Takie jak Yael Naim. cover nie do poznania

Kim ona jest?

Yael Naim to francuska piosenkarka pochodzenia izraelskiego. Pojawiła się w świecie muzyki w 2001 roku. Jej kariera zaczęła się ciekawie: zagrała w francuskim musicalu Les Dix Commandements, czyli Dziesięć Przykazań. Spektakl opowiada o życiu Mojżesza, a Yael zagrała w nim rolę Miriam, siostry Mojżesza. W jej muzykę można usłyszeć nawiązania do muzyki jej kraju pochodzenia, co dodaje piosenkom smaczku. Więcej o niej możecie przeczytać tutaj. Zwróciła moją uwagę dzięki jednej piosence. Toxic.

Cover nie do poznania

W 2007 roku pojawiła się nowa wersja znanego przeboju Britney Spears, Toxic. Czym się różnił od oryginału? Jest znacznie spokojniejszy, cichszy i delikatniejszy. Ciężko znaleźć jakiekolwiek powiązania między wersją Britney, a wykonaniem Yael. Tylko tekst przypomina, że to przerobiona gwiazdka Spears.

Głos Yael Naim jest spokojny, melodyjny i hipnotyzujący. Podziwiam ją za to, co jej się udało zrobić z piosenką Toxic. Dzięki niej da się tego słuchać! Kiedyś myślałam, że jest to niemożliwe. Jak bardzo się myliłam! Resztę zostawię Wam do oceny.

Więcej od Muzycznej Listy:

Cover, ale nie do końca

Powiew lata

Z musicalu z lat 70.

Grafika powstała dzięki Pablo by Buffer.

Możesz również polubić…