Muzyczna Lista Muzyka

Powiew lata

Truskawki, wiśnie, pocałunek anioła i wino. A w powietrzu czuć słodki powiew lata. Czy można od życia chcieć czegoś więcej?

Była sobie piosenka. Przy jej dźwiękach łatwo się rozmarzyć, poczuć na twarzy powiew lata i przenieść się w czasie i przestrzeni do tych cudownych, ciepłych dni. Ta muzyka ma w sobie coś magicznego. Zostanie z tobą na długo.

W trzech odsłonach

W latach 60. XX wieku wyszła spod pióra amerykańskiego piosenkarza Lee Hazlewooda. Powstała jako duet, więc do wspólnego wykonania zaprosił Suzi Jane Hokom. Ten duet nie przyniósł piosence popularności. Zrobiła to Nancy Sinatra zastępując w duecie Suzi. Zaśpiewała bardziej ponętnie i to dzięki niej piosenka nabrała rumieńców.

Wraz ze wzrostem popularności, wzrastała liczba coverów. Wśród nich pojawiły się takie sławy jak Demis Roussos czy Bono z U2. Spośród wielu wykonań szczególnie wyróżnił się duet Natalii Avelon z Villiem Valo nagrany na potrzeby filmu Das Wilde Leben. Słuchając ich wersji można poczuć w ustach słodki smak owoców, a na twarzy powiew lata…

Ona & On

Nie ukrywam, że Villie Valo i Natalia Avelon swoim duetem skradli moje serce. I tworzą dość niezwykłą parę. On jest fińskim muzykiem grającym w grupie HIM. W ich repertuarze goszczą utwory ciężkie, z pogranicza rocka i metalu. Ona jest aktorką i piosenkarką, polsko-niemieckiego pochodzenia. Pierwszą główną rolę dostała właśnie w filmie Das Wilde Leben. Poza tym grała w wielu serialach i filmach telewizyjnych, głównie w Niemczech.

Teraz zostało jedno. Usiąść wygodnie, przymknąć oczy i rozkoszować się nadchodzącym powiewem lata. Bo w końcu ono nadejdzie.

Więcej od Muzycznej Listy

Z musicalu z lat 70.

Nie o to chodzi, by złowić króliczka

Napisano na murach, czyli dzieci śpiewają Demisa

Możesz również polubić…