Muzyczna Lista

Napisano na murach, czyli dzieci śpiewają Demisa

Demi Roussos jakiego jeszcze nie znaliście. Znacznie młodszy i w sześciu osobach. Czyżby mi się mnożyło w oczach? Nie! O tym nawet napisano na murach! To dzieci śpiewają Demisa!

Demis Roussos jest najbardziej znany z piosenki Goodbye My Love Goodbye. Ten grecki piosenkarz urodzony w Aleksandrii zajmował się głównie muzyką popową. Na swoim koncie ma wiele albumów studyjnych – aż 20! Jednak nie on będzie tematem tego spotkania. Nie wiem, czy wiecie, że Demis nagrał utwór On Ecrit Sur les Murs, czyli „Napisano na murach”.

Dzieci śpiewają Demisa

Przez przypadek natknęłam się na cover tej właśnie piosenki. Jest w języku francuskim, więc nie jest w 100% zrozumiała przez mnie. Jednak język francuski sprawił, że zwróciłam na nią większą uwagę. Gdy ją usłyszałam, pomyślałam, że muszę ją umieścić na liście.

On Ecrit Sur les Murs śpiewa grupka sześciu dzieciaków w wieku od 8 do 15 lat. Połączył je projekt Kids United będący pod egidą UNICEF-u. Są to: Carla, Esteban, Gloria (najmłodsza), Nilusi (najstarsza), Erza i Gabriel. Zespół został stworzony we Francji i wspiera akcje UNICEF. Jednak nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć na ich temat – większość informacji jest po francusku, a ja nie znam tego języka na tyle dobrze, żeby móc poprawnie przetłumaczyć tekst. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o nich to link do ich strony internetowej znajduje się TUTAJ.

Tymczasem zachęcam do posłuchania piosenki opowiadającej o tym, o czym napisano na murach.

Więcej od Muzycznej Listy:

Cover nie do poznania

Cover, ale nie do końca

Nowa interpretacja muzyki, czyli coverowy grudzień

Grafika została wykonana dzięki Pablo by Buffer.

Możesz również polubić…