Muzyczna Lista

Za Wolność!

Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach!

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Bo po co się męczyć, skoro nie raz można pójść na łatwiznę. Będzie prościej i bezpieczniej. Prawdopodobnie będziemy mieć kogoś nad sobą, nie będziemy całkowicie wolni.

Wielu ludzi nie zgadzało się na takie rozwiązanie. Nie chcieli się przed nikim uginać, mieli własne zasady, żyli po swojemu. Nie zawsze im to wyszło na zdrowie. Niejeden zginął za sprawę. I o takich ludziach przypomina nam Luxtorpeda.za wolność luxtorpeda

Niejednokrotnie słuchając ich muzyki mam wrażenie, że trafili w sedno. Często poruszają tematy ważne. Robią to mądrze, z głową. Tak samo jest z piosenką Za Wolność! 

Czy było warto ginąć za sprawę i tak przegraną? Tego typu pytań mam już serdecznie dość. Zawsze się pojawiają czy z okazji rocznicy wybuchu powstań czy wojen. I ciągłe spory historyków, których mam po dziurki w nosie. Luxtorpeda według mnie zamknęła tą piosenką dyskusje.

Luxtorpeda gra i tworzy od 2010 roku. Głównie na rockowo. Ma na swoim koncie cztery płyty i trzy albumy koncertowe. Ich najbardziej znane utwory to Autystyczny, Wilki Dwa, Mambałaga czy Hymn. W ich skład wchodzi pięciu muzyków. Ich teksty zawsze poruszają ważne tematy. Oraz serca fanów. Obok ich muzyki nie da się przejść obojętnie. Trzeba się zastanowić, przystanąć. Nie zawsze trzeba się z nimi zgadzać. Każdy ma swoje zdanie.

Nie każdemu czytelnikowi Muzycznej Listy Luxtorpeda przypadnie do gustu. Nie każdy ma uszy zdatne do słuchania ostrych, rockowych brzmień. Ale proszę, posłuchajcie choć raz tej piosenki, wsłuchajcie się w jej tekst. Naprawdę warto, uwierzcie.

Możesz również polubić…