Muzyczna Lista

Historia Quasimodo opowiedziana muzyką

Co dzwonnik, ksiądz i żołnierz myślą o pewnej cygance.

Zacznę od krótkiego wyjaśnienia. Od pewnego czasu mam lekkiego bzika na punkcie francuskiego musicalu. A tym musicalem jest Notre Dame de Paris. Jest on oparty na książce Dzwonnik z Notre Dame Victora Hugo. Muszę się wam przyznać, że musical podoba mi się dużo bardziej niż książka, a książki bardzo lubię czytać. Piękne utwory, śliczne wykonania i wspaniała choreografia dodają magii musicalowi, a postacie stają się barwniejsze niż w książce. Ale może przejdę już do piosenki. Utwór Belle (który pojawił się wcześniej na mojej liście, w wykonaniu Janusza Radka), wykonuje Garou (w roli dzwonnika Quasimodo), Daniel Lavoire (jako ksiądz Frollo) i Patric Fiori (żołnierz Phoebus). Posłuchajcie sami.

A teraz dla niewtajemniczonych, czyli kto jest kim?

Quasimodo jest dzwonnikiem w katedrze Notre Dame. Jako dziecko został przygarnięty przez Frolla. Gdy do Paryża przybywają cyganie, zakochuje się w Esmeraldzie.
Frollo to archidiakon katedry Notre Dame. Nie lubi cyganów, bo uważa ich za pogan. Jednak gdy pewnego razu widzi Esmeraldę, również się w niej zakochuje.
Phoebus jest żołnierzem króla Francji. Jest z dziewczyną Fleur de Lys, ale gdy widzi Esmeraldę, traci dla cyganki zmysły. Nieznajoma odwzajemnia jego uczucia.
Przy kolejnych piosenkach z musicalu, opowiem o innych postaciach.

Możesz również polubić…