Muzyczna Lista

Koniec czasu

Koniec czasu. A dokładniej koniec kategorii o czasie. Żeby zakończyć z przytupem pojawi się piosenkarka obdarzona mocnym głosem, Cyndi Lauper.

Już o czasie było dużo. Jednak wciąż jest wiele utworów pominiętych przeze mnie, ciekawych, pięknych czy wzruszających. Niejeden pojawi się jeszcze na blogu. A tymczasem zapraszam na tekst o piosence Time After Time Cyndi Lauper. koniec czasu

O Cyndi Lauper

Cyndi pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest wokalistką, aktorką, kompozytorką i producentką. Pojawiła się na scenie w 1977 roku. Znana z kolorowych włosów i zadziornego głosu. Na jej debiutanckiej płycie z 1983 roku zatytułowanej She’s So Unusual pojawił się jeden z jej największych przebojów: Girls Just Want To Have Fun. Na tym albumie pojawił się także inny przebój: ballada Time After Time, która jest tematem dzisiejszego tekstu.

Artystka ma na swoim koncie osiemnaście albumów studyjnych, z czego najnowszy, Memphis Blues, został wydany w 2010 roku.

Time After Time

Piosenka ta jest drugim singlem z płyty She’s So Unusual. Został nagrany w 1983 roku. Mimo lat wciąż słucha się go doskonale. Jest nastrojowy i delikatny, poruszy niejedno wrażliwe serce. Time After Time doczekał się w 1985 roku nagrody Grammy w kategorii Piosenka Roku. Jest również uznawany za klasyczną balladę z lat 80. Jak dla mnie – idealny utwór na spokojne popołudnie.

Więcej od Muzycznej Listy:

Bo wreszcie przyszedł maj…

Duet: piosenkarka i producent

Podróż w czasie

Możesz również polubić…