Podróż w czasie

Dzisiaj czeka nas podróż w czasie. Na początek wybierzemy się do lat 80. Dalej poprowadzi nas muzyka. Gotowi na taką wyprawę?

Łapka w górę kto zna Dżem. Już widzę oczami wyobraźni ten las rąk. Tym razem zapraszam do zatrzymania się na chwilę przy jednym z największych hitów tego zespołu, a mianowicie przy Wehikule Czasupodróż w czasie

O zespole

Przyznam się bez bicia – za zespołem Dżem nie przepadam. Nie w moim guście. Jednak trzeba im przyznać, że stał się on pewnego rodzaju legendą. Założony w 1973 roku działa do dziś, ale to już nie ten sam zespół co na początku. Charakterystyczną postacią grupy był nieżyjący już Rysiek Riedel, który był w zespole do 1994 roku.

Zespół nagrał szesnaście albumów studyjnych, szesnaście albumów koncertowych oraz osiem kompilacji. Do największych przebojów Dżemu należą CegłaDo KołyskiPartyzantSen o Victorii czy Wehikuł Czasu.

O piosence

Wehikuł Czasu został wydany w 1989 roku jako piąty singiel na krążku Najemnik. Utwór skomponował Adam Otręba, a tekst napisał Ryszard Riedel. Opowiada o wspomnieniach z młodości i tęsknocie za nimi. Piosenka zyskała dużą popularność, która trwa do dzisiaj. Stała się przebojem 'ogniskowym’, który często jest śpiewany, jak tylko ktoś złapie gitarę. Tekst wpada w ucho i łatwo go zapamiętać, a melodia nie jest zbyt zawiła.

Warto zajrzeć także:

Hey, hey, hey!

Bo wreszcie przyszedł maj…

Stare Dobre Małżeństwo. Z nimi będę szczęśliwsza