Muzyczna Lista

Hey, hey, hey!

Od tego momentu do końca kategorii związanej z czasem będą pojawiać się tylko zespoły polskie. Dzisiaj usłyszycie Kasię Nosowską, tym razem z zespołem. hey, hey, hey

Dzisiaj na Muzycznej Liście zagości zespół Hey. Jest to polski zespół rockowy założony w 1992 roku w Szczecinie. Od początku ich istnienia wokalistą grupy jest Kasia Nosowska. Ta obdarzona mocnym głosem piosenkarka nadaje grupie ciekawego brzmienia. Oprócz niej w zespole są: Paweł Krawczyk (gitara i chórki), Marcin Żabiełowicz (gitara), Robert Ligiewicz (perkusja), Jacek Chrzanowski (gitara basowa) oraz Marcin Macuk (gitara basowa oraz klawisze). Na swoim koncie mają jedenaście albumów studyjnych, sześć albumów koncertowych oraz kilkanaście singli. hey, hey, hey

Hey już się pojawił na blogu z piosenką Moja i Twoja Nadzieja. Niedawno też opublikowałam piosenkę Kasi Nosowskiej w duecie z OSTR. Lubię ten zespół za ich teksty dające do myślenia oraz za muzykę z pazurkiem. Posiadają także swój wyjątkowy styl, który się nie zmienia mimo panujących w świecie mód i styli. Zostają sobą, co jest trudne. Dzięki temu zyskują wiele oddanych fanów.

O piosence hey, hey, hey

Jako, że tematem głównym tego miesiąca jest czas, dzisiejszy utwór posiada to słowo w tytule. Cisza, ja i czas to piosenka pochodząca z szóstego albumu grupy nazwanego Sic! Ukazał się on w 2001 roku jako pierwszy singiel promujący krążek. Obok Ciszy… pojawiły się [sic!]Romans Petitem oraz Cudzoziemka w raju kobiet.

W piosence Cisza, ja i czas można usłyszeć w głosie Kasi Nosowskiej lekką chrypę. Nadaje ona utworowi bardziej rockowego, zadziornego brzmienia. Dzięki temu nie jest to gładki, czysty kawałek. Zyskuje inny charakter nie do powtórzenia bez Kasi Nosowskiej.

Więcej do Muzycznej Listy:

Shelcha, czyli od Kilimandżaro do Izraela

Bawi i wzrusza, czyli o tym, co potrafi muzyka Piwnicy

Czarna Gwiazda Davida Bowiego

Możesz również polubić…