Muzyczna Lista

Zawsze po francusku

Kilka postów wstecz pojawiła się ballada zespołu Bon Jovi o tytule Always czyli zawsze. A dzisiaj pojawi się Toujours, czyli zawsze po francusku.

Zaz (czyli Isabelle Geffroy) to francuska piosenkarka soulowa i jazzowa, która już pojawiła się na Muzycznej Liście i zapewne jeszcze ne raz się pojawi. Posiada intrygujący głos i radosny styl bycia. Jej utwory są zawsze pełne energii. Na scenie muzycznej pojawiła się w 2007 roku. Jednak debiutowała znacznie wcześniej, w 2001 roku jako wokalistka soulowej grupy Fifty Fingers. Solo zaczęła występować w 2006 roku, jednak rok później jej kariera nabrała większego tempa. Ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, dwa koncertowe i kilkanaście singli. zawsze po francusku

Toujours, czyli zawsze po francusku, to piosenka pochodząca z drugiego albumu studyjnego Zaz nazwanego Recto Verso (Druk obustronny). Został wydany w 2013 roku, a obok Toujours pojawiły się takie przeboje jak On Ira, Gamine czy La Lessive. W Polsce album zyskał status platynowej płyty.

Zawsze zawsze po francusku

Toujours opowiada o radości i beztrosce. O podróży i szczęściu. Jest energiczna, z pozytywnym przekazem. Tą radość czuć bez znajomości języka. Jest dobrym przykładem na to, że muzyka łamie bariery językowe. Aż chce się tańczyć – przynajmniej mi. Uwielbiam tańczyć.

Mnie Toujours zawsze poprawia humor. Dzięki swojej dynamice i rytmowi, a także żywemu, soulowemu wokalu Isabelle Geffroy, piosenka nie nudzi się. Co więcej, zapada w pamięć i za każdym razem budzi nowe pokłady energii. Warto po nią sięgnąć szczególnie w chwilach chandry.

Więcej od Muzycznej Listy:

Na wszystko przyjdzie czas

Dziś czy jutro?

W szkockim stylu