Muzyczna Lista

Dziś czy jutro?

Męskie Granie to trasa, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Kolejne edycje, nowe miasta. Kto wie, może dziś czy jutro ty się pojawisz na trasie?

Męskie Granie już kilka lat ma. Raz w roku rusza ogólnopolska trasa, która gości muzyków o różnych osobowościach, a także z różnych muzycznych półek. Często artyści pojawiający się na trasie zyskują dzięki niej popularność. A chętnych z roku na rok przybywa. dziś czy jutro

Co roku Męskie Granie Orkiestra nagrywa nowy singiel promujący trasę, do którego wykonania zaprasza wybranych artystów. W poprzednich latach pojawiali się m.in. Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Monika Brodka, Dawid Podsiadło czy Marek Dyjak.

Dziś czy jutro?

W 2013 roku trasę poprowadził duet Kasi Nosowskiej z raperem Adamem Ostrowskim, znanym jako O.S.T.R. Jutro jest dziś połączył ze sobą rock i rap. Tekst napisali O.S.T.R. i Nosowska, każde z nich wniosło do piosenki coś od siebie. Skąd czerpali inspiracje? Raper zwierzył się, że to jego rodzina się przyczyniła do powstania tekstu:

Wszystko co robię, robię dla mojej rodziny. Stąd pomysł na utwór o tym, że wszystko przemija, że trzeba chwytać dzień takim, jakim jest dziś, a nie jakim może być jutro. To co możesz zrobić jutro, zrób dziś.

Kasia Nosowska dodała od siebie 'kobiecy komentarz’ i tak powstało Jutro jest dziś. Muzykę skomponował nieco inny duet: Pawłowi Krawczykowi (który grał w piosence na gitarach) pomogła Nosowska. Znaczny wkład wniósł także Andrzej Smolik – człowiek orkiestra. Był producentem utworu, grał w nim na klawiszach, basie, a na końcu wszystko zmiksował. Efekt możemy podziwiać w formie teledysku.

Więcej od Muzycznej Listy:

Jeśli serce masz, to nie bój się

Studnia i miłość nie do końca romantyczna

Bawi i wzrusza, czyli o tym, co potrafi muzyka Piwnicy

Możesz również polubić…