Muzyczna Lista

Nieszczęśliwy Romeo

Bon Jovi to jeden z moich ulubionych amerykańskich zespołów. Dzisiaj w utworze o miłości nieodwzajemnionej. W roli głównej: nieszczęśliwy Romeo.

Miłość nie zawsze jest odwzajemniona. Często przez to ludzie cierpią. Może zabrzmi to brutalnie, ale to wtedy powstaje najpiękniejsza muzyka. O takiej nieszczęśliwej historii będzie dzisiaj. Zapraszam na opowieść pod tytułem Nieszczęśliwy Romeo.

Zaśpiewa dla nas…

Zespół Bon Jovi to amerykański zespół rockowy powstały w latach 80. z inicjatywy Johna Bongioviego. Grają i tworzą do dzisiaj. Mają na swoim koncie 14 albumów studyjnych, a ich najbardziej znane utwory to: It’s My LifeLivin’ On a Prayer czy Born To Be My Baby. Grupa stworzyła także wiele pięknych ballad. Dzisiaj pojawi się jedna z nich, nazwana Always.

Nieszczęśliwy Romeo

Always to rockowa ballada, która powstała na początku lat 90. Została napisana do filmu Krwawy Romeo, ale zespół wycofał propozycję po ukazaniu się negatywnych recenzji produkcji. Ostatecznie utwór pojawił się na albumie Cross Road w 1994 roku. Zdobył także wysokie notowania na wielu listach przebojów.

O czym opowiada?

Ballada Always przytacza historię nieszczęśliwego kochanka nazywającego siebie krwawiącym Romeo. Jego ukochana odeszła, dla niego cały świat się załamał. Ciągle pada deszcz, nic nie jest takie, jak przedtem. W głębi duszy on wciąż ją kocha i wie, że będzie ją kochać na zawsze. Jednak ona już nie wróci, nic nie będzie dla niego takie, jak wcześniej. Jon Bon Jovi opowiedział tą historię w znacznie piękniejszych słowach swoim smutnym, przejmującym głosem. Dlatego zapraszam do posłuchania i poznania tej opowieści osobiście.

Więcej na Muzycznej Liście:

Czas rozpoczyna się z 4:30 Dawida Podsiadło

W innym języku

Pierwsza setka za nami!

Grafika powstała dzięki portalowi Pablo by Buffer.