Dzieje się

Pożegnianie

Świat obiegła smutna wiadomość. Nie żyje David Bowie. Zmarł wyniku choroby nowotworowej, z którą zmagał się od 18 miesięcy. Odszedł dwa dni po swoich 69. urodzinach. Czas na pożegnanie wielkiego artysty.

Dzisiaj będzie smutniej niż zazwyczaj. Zmarł wyniku choroby nowotworowej, z którą zmagał się od 18 miesięcy. Odszedł dwa dni po swoich 69. urodzinach. Czas na pożegnanie wielkiego artysty.

David Robert Jones, znany jako David Bowie, był jednym z najzdolniejszych muzyków ostatnich kilkudziesięciu lat. Karierę rozpoczął na początku lat 60. ubiegłego wieku. Był multiinstrumentalistą, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, producentem, aranżerem oraz aktorem. Jego twórczość była innowacyjna i często zaskakiwała słuchaczy. Nagrał 25 albumów studyjnych, a na swoim koncie miał ponad 100 singli. Najbardziej znane to między innymi The Man Who Sold The World (chociaż ten utwór najbardziej jest znany w wykonaniu Nirvany), Space Oddity, Life on Mars? czy Let’s Dance. Ze światem pożegnał się albumem Blackstar, wydanym dwa dni przed śmiercią muzyka.

Dla przypomnienia twórczości Davida Bowiego zapraszam do posłuchania kilku utworów.

The Man Who Sold The World

Historia o człowieku, który sprzedał świat. Wydana na trzecim albumie studyjnym o tej samej nazwie w 1970 roku. Mimo, że największą popularnością cieszy się w wykonaniu Nirvany, wersja Bowiego jest równie ciekawa i warta poznania.

Life on Mars?

Ballada rockowa powstała dwa lata później niż The Man Who Sold the World, pojawiła się na albumie Hunky Dory. Opowiada o problemie przemocy w rodzinie.

Lazarus

Jedna z ostatnich piosenek Bowiego. Ostatnim albumem, Blackstar, zdaje się żegnać ze światem. W tej samej tonacji rozbrzmiewa Lazarus – ostatniej rozmowy ze światem.

Więcej od Muzycznej Listy:

Nieszczęśliwy Romeo

W innym języku: Gorzki Płacz Kazika

Czarna Gwiazda Davida Bowiego

Grafika powstała dzięki Pablo by Buffer.

Możesz również polubić…