Pierwsza setka za nami!!!

Pierwsza setka za nami! Co to znaczy? Muzyczna Lista ma powód do świętowania. Z tej okazji zapraszam na zestawienie 10 piosenek, należących do mojej ścisłej czołówki The Best Of.

Wybranie tych 10 utworów było mega trudne. Spróbujcie wybrać 10 wyjątkowych utworów, gdy wasza playlista nazwana The Best ma 1000 pozycji. I to nie są wszystkie! pierwsza setka

Oczyszczenie

Panie mają pierwszeństwo. Jest to jedna z moich ulubionych piosenkarek. Poznałam ją dzięki radiowej Trójce. Często gości na liście przebojów. Pochodzi z Francji i nazywa się Isabelle Geffroy, powszechnie znaną jako Zaz. Z jej repertuaru postawiłam na La Lessive. Jest to spokojna i melodyjna ballada, w której przewija się w niej temat gór.

Przecież wiesz, że nie jestem dobra

Kolejna piosenka to You Know I’m No Good Amy Winehouse. Charakterystyczny głos Amy i wyraźny rytm sprawiają, że ciężko się od niej oderwać. Przecież wiesz, że nie jestem grzeczna śpiewa wokalistka. Ta piosenka idealnie pasuje do jej stylu i charakteru, jaki pokazała w czasie swojej kariery. Przecież grzeczną dziewczynką nie była. pierwsza setka

Wielka Słota

Ta piosenka jest dość ponura. Długo utrzymywała się na liście przebojów. Wielka Słota  to duet Stanisławy Celińskiej i Muńka Staszczyka. Słychać w niej przeprosiny za przeszłość. Za to, że nie był idealną matką, która miała swoje słabości. To także opowieść o wybaczaniu, błędach i przyznawaniu się do nich. Nadaje jej to refleksyjny charakter. Nigdy nie jest za późno na powiedzenie 'przepraszam’.

Odpowiednie ruchy

W zestawieniu znalazło się miejsce także dla One Republic. Wybrałam ich utwór All the Right Moves z kilku powodów. Po pierwsze za delikatność. Nie narzuca się, czeka cierpliwie na swoją kolej i wtedy oczarowuje. Po drugie, do piosenki dołączony jest piękny teledysk. Przenosimy się do sali balowej, są piękne stroje, ogromna sala i dużo tańca. Wiedzieli jak mnie kupić. pierwsza setka

44 Dni

Ten zespół nie boi się poruszać trudnych tematów. I robią to w dobrym, rockowym stylu. O czym opowiedzą tym razem? Strata dziecka jest trudnym i bolesnym tematem. Podziwiam, że mieli odwagę o tym opowiedzieć. 44 Dni jest utworem dającym do myślenia i wzruszającym. Mnie przyprawia o ciarki na plecach. Nie da się przejść obok niego obojętnie.

Niepokonani

Chyba nie ma wielu osób nieznających tego utworu. Niepokonani grupy Perfect to już legenda. Powstał w 1997 roku i znalazł się na krążku Geny. Mimo, że na początku nie odnosił sukcesów, do dzisiaj cieszy się dość dużą popularnością.

Wszyscy za jednego

Kojarzy się z Trzema Muszkieterami, prawda? Ta piosenka ma trochę wspólnego z tą historią. Po pierwsze, wykonuje ją 'Trzej Muszkieterowie’: Rod Steward, Bryan Adams i Sting. Po drugie, znalazła się ona na ścieżce dźwiękowej do filmu Trzej Muszkieterowie. Oto All for Love.

Czy kiedykolwiek kochałeś kobietę?

Jest to piosenka nastrojowa, z hiszpańskim akcentem. Have You Ever Really Loved a Woman Bryana Adamsa znalazło się na soundtracku filmu Don Juan DeMarco. Stąd zapewne takie hipnotyzujące brzmienie.

Nieostrożny szept

George Michael to brytyjski muzyk pochodzenia grecko-cypryjskiego. Zaczął karierę szybko, był kontrowersyjną postacią, jednak niestety odszedł z tego świata. Jedna z najpiękniejszych jego piosenek to Careless Whisper – nieostrożny szept. Rozpoczyna się solo na saksofonie – urzekającym wstępem do urzekającej piosenki.

 Zatańcz ze mną

Niski, spokojny, męski głos opowiadający historię miłości zatrzymanej w tańcu. Zatańcz ze mną do końca miłości prosi Leonard Cohen. I jak tu się nie zakochać?

Więcej od Muzycznej Listy

Cover nie do poznania

Cover, ale nie do końca

Powiew lata

Grafika została wykonana dzięki Pablo by Buffer.