Nowa interpretacja muzyki czyli coverowy grudzień

Jest bardzo dużo coverów, jedne lepsze, inne gorsze. Niektóre bardzo znane, inne troche mniej. A są i takie, o których się zapomina, że są coverami. W grudniu zapraszam was do zapoznania się z dziesięcioma wybranymi przeze mnie coverami. No to zaczynamy.

Ostatnio zafascynował mnie zespół, który ma na swoim koncie bardzo dużo coverów, z czego większość w wersji a capella. Oczywiście mowa tutaj o Pentatonix. Pochodzą z Teksasu i niedawno wydali płytę ze swoimi własnymi utworami. W skład PTX wchodzą: Scott Hoying, Kristie Maldonado, Mitch Grassi, Avi Kaplan i Kevin Olusola. Wygrali amerykański program Sing-Off, a za utwór Daft Punk zdobyli Grammy. Ale ja tutaj się tyle rozwodzę o PTX, a oprócz nich przecież w tym coverze jest Lindsey Stirling, skrzypaczka i tancerka, która już kiedyś gościła na Muzycznej Liście. Ten post możecie zobaczyć tutaj. Lindsey ma na swoim koncie też dość dużo coverów oraz dwa albumy. Do tego świetnie tańczy, za co ma ode mnie dodatkowy plus.
Tyle o wykonawcach, to teraz kilka słów o utworze. Nosi on tytuł Papaoutai i w oryginalnej wersji wykonuje go Stromae (bardziej znany z piosenki Formidable). Papaoutai opowiada o problemie bierności rodziców wobec dzieci. Stromae często w swoich utworach porusza dość trudne tematy. Do tego ma oryginalne teledyski. A tym czasem zapraszam do wysłuchania Papaoutai w wykonaniu PTX i Lindsey Stirling.

I na koniec oryginał, czyli Papaoutai w wykonaniu Stromae.

Ola